Remigiusz Kuźmiński | Oficjalna Strona Artysty

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

ROK 2020

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 16-10-2020
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

W czwartek (15 pażdziernika 2020 roku) ukazał się kolejny wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Tym razem artysta wziął udział w rozmowie z redaktorem Łukaszem Dębowskim reprezentującym portal Polska Płyta Polska Muzyka. Materiał dostępny jest tutaj oraz w dziale media, natomiast foto z wywiadu znajduje się w dziale galeria.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 10-10-2020
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

W sobotę (10 października 2020 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu internetowego Cameral Music będącego partnerem Radia RMF Classic, ukazał się wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Muzyk rozmawiał z redaktor Marią Łakomik na temat jakiego jeszcze nigdy dotąd nie było, a mianowicie o tym jak masa ciała wpływa na pracę sceniczną artysty. Materiał dostępny jest tutaj oraz w zakładce media, natomiast foto z wywiadu znajduje się w dziale galeria.

Koncert w Rogowie

Wpis z dnia: 09-10-2020
Koncert w Rogowie

Zaplanowany na niedzielę (18 października 2020 roku) koncert w Rogowie w wykonaniu Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego, został odwołany. Wydarzenie najprawdopodobniej odbędzie się w późniejszym terminie. W imieniu artystów i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Koncert w Wałbrzychu

Wpis z dnia: 28-09-2020
Koncert w Wałbrzychu

Zaplanowany na piątek (16 października 2020 roku) koncert w Wałbrzychu w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego, został odwołany. Wydarzenie miało odbyć się dokładnie w tym samym miejscu, w którym muzyk wystąpił jesienią ubiegłego roku, a mianowicie w wałbrzyskiej Fundacji Przytulisko Artystyczne "Pod Pretekstem". W koncercie zabrzmieć miały kompozycje pop-jazzowe, musicalowe, filmowe, literackie i aktorskie. W imieniu artysty i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 18-09-2020
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

W piątek (18 września 2020 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu muzycznego Nuta FM ukazał się najnowszy wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim, który przeprowadziła redaktor Jolanta Bigos - Piłat. Tematem rozmowy było między innymi wydanie najnowszego singla. Materiał do przeczytania dostępny jest tutaj oraz w dziale media, natomiast foto z wywiadu znajduje się w dziale galeria.

Artykuł w portalu bydgoskim

Wpis z dnia: 28-08-2020
Artykuł w portalu bydgoskim

O najnowszym singlu jazzowym "Bądź moim natchnieniem" w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego informuje jeden z popularnych bydgoskich portali internetowych. Autorem artykułu opublikowanego w piątek (28 sierpnia 2020 roku) jest redaktor Katarzyna Czelusta. Materiał do przeczytania znajduje się tutaj oraz w dziale media.

Singiel "Bądź moim natchnieniem"

Wpis z dnia: 18-08-2020
Singiel

We wtorek (18 sierpnia 2020 roku) ukazał się utwór jazzowy w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego zatytułowany "Bądź moim natchnieniem". Muzyka - Antoni Kopff, Słowa - Wojciech Młynarski. Produkcja, nagranie audio, mix mastering (MG Studio Bydgoszcz) - Marcin Grzella. Kompozycja powstała w 1988 roku i do dnia dzisiejszego chętnie sięga po nią wielu polskich wokalistów. Największą popularność zyskała dzięki wykonaniu Andrzeja Zauchy. Materiał do posłuchania dostępny tutaj oraz w dziale dyskografia.

Relacja w portalu Tygodnika Pałuki

Wpis z dnia: 17-08-2020
Relacja w portalu Tygodnika Pałuki

W poniedziałek (17 sierpnia 2020 roku) na łamach portalu Tygodnika Pałuki ukazała się relacja z koncertu w wykonaniu Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) i Adriany Wdziękońskiej (fortepian), który miał miejsce 16 sierpnia w Pałacu Kultury w Lubostroniu. Autorem publikacji jest redaktor Magdalena Kruszka. Materiał do przeczytania i obejrzenia dostępny tutaj oraz w dziale media.

Koncert w Lubostroniu

Wpis z dnia: 16-08-2020
Koncert w Lubostroniu

Pałac Kultury w Lubostroniu współpracuje z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy organizując cykliczne koncerty w wykonaniu wykładowców, absolwentów i studentów bydgoskiej uczelni. W niedzielne upalne popołudnie (16 sierpnia 2020 roku) w sali rotundowej lubostrońskiego pałacu wystąpili: Daria Wójcik (sopran), Remigiusz Kuźmiński (tenor) i Adriana Wdziękońska (fortepian). Usłyszeliśmy utwory operetkowe, musicalowe i jazzowe. Foto w dziale galeria.

Wywiad i występ sceniczny w TVP3 Bydgoszcz

Wpis z dnia: 12-08-2020
Wywiad i występ sceniczny w TVP3 Bydgoszcz

W środę (12 sierpnia 2020 roku) Remigiusz Kuźmiński udzielił wywiadu i zaśpiewał w programie na żywo "Region Pełen Lata" w TVP3 Bydgoszcz prowadzonym przez redaktor Urszulę Guźlecką. Przed laty bydgoski oddział Telewizji Polskiej gościł artystę także w programach podobnego formatu zatytułowanych "Cafe Lato" i "Letni Salon Trójki". Materiał do obejrzenia dostępny tutaj i w dziale media.

Koncert w Ostromecku

Wpis z dnia: 09-08-2020
Koncert w Ostromecku

Zaplanowany na niedzielę (9 sierpnia 2020 roku) koncert w Ostromecku w wykonaniu Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) i Adriany Wdziękońskiej (fortepian), został odwołany. Wydarzenie miało mieć miejsce na scenie plenerowej ostromeckiego pałacu w ramach cyklu "Muzyczne Tarasy". W koncercie zabrzmieć miały kompozycje pop-jazzowe, musicalowe, pop-operowe, operetkowe i literackie. W imieniu artystów i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Koncert w Strzelnie

Wpis z dnia: 07-08-2020
Koncert w Strzelnie

W piątek (7 sierpnia 2020 roku) w średniowiecznej Rotundzie Św. Prokopa w Strzelnie odbył się koncert zatytułowany "Dźwiękiem i sercem malowane", podczas którego wystąpili Daria Wójcik (sopran) i Remigiusz Kuźmiński (tenor). Artyści wykonali kompozycje z gatunku muzyki świeckiej i chrześcijańsiej w partiach solowych i duetowych. Konferansjerkę poprowadził inicjator koncertu Damian Rybak, a organizatorami byli: Dom Kultury, Muzeum im. Ottona i Bolesława oraz Urząd Miejski w Strzelnie. Foto w dziale galeria.

Artykuł w portalu Miasta i Gminy Barcin

Wpis z dnia: 16-07-2020
Artykuł w portalu Miasta i Gminy Barcin

We wtorek (14 lipca 2020 roku) Miasto i Gmina Barcin opublikowało na swoim portalu artykuł autorstwa Jarosława Drozdowskiego na temat teledysku do singla "Tłumy serc" w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Materiał można przeczytać tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu Tygodnika Pałuki

Wpis z dnia: 15-07-2020
Artykuł w portalu Tygodnika Pałuki

W poniedziałek (13 lipca 2020 roku) na łamach portalu Tygodnika Pałuki ukazał się artykuł dotyczący nowo powstałego singla i teledysku "Tłumy serc" w wykonaniu sopranistki Darii Wójcik i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Autorem publikacji jest redaktor Justyna Wojciechowska. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Singiel i teledysk "Tłumy serc"

Wpis z dnia: 11-07-2020
Singiel i teledysk

W sobotę (11 lipca 2020 roku) ukazał się singiel i teledysk "Tłumy serc" w wykonaniu Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego, dedykowany Ojcu Św. Janowi Pawłowi II z okazji 100. Rocznicy Jego Urodzin. Muzyka - Sławomir Hoduń, Słowa - Karol Wojtyła. Produkcja, nagranie audio, mix mastering, nagranie video (MG Studio Bydgoszcz) - Marcin Grzella. Nagranie video (m.in. Góra Św. Wojciecha w Barcinie) - Renata Wójcik. Montaż video - Remigiusz Kuźmiński. Materiał dostępny tutaj i w dziale dyskografia.

Koncert w Bydgoszczy

Wpis z dnia: 14-06-2020
Koncert w Bydgoszczy

Zaplanowany na niedzielę (14 czerwca 2020 roku) koncert w Bydgoszczy w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor), został odwołany. Wydarzenie miało mieć miejsce na bydgoskim Starym Rynku w ramach Jubileuszu 130-lecia Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W imieniu artystów i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 13-06-2020
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Późnym wieczorem w piątek (12 czerwca 2020 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu muzycznego „Muzotakt” pojawił się najnowszy wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. W trakcie rozmowy z redakcją artysta opowiadał między innymi o izolacji epidemiczej i związanym z nią zastoju pracy zawodowej. Materiał do przeczytania dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Nagrania na antenie różnych rozgłośni radiowych

Wpis z dnia: 11-06-2020
Nagrania na antenie różnych rozgłośni radiowych

Nagrania Remigiusza Kuźmińskiego emitowane są w codziennych, a także niecodziennych playlistach muzycznych różnych stacji radiowych. Mowa tu o takich dniach w roku, kiedy to rozgłośnie nadają muzykę zupełnie inną stylistycznie niż ta, którą preferują na co dzień (np. w czasie Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Wszystkich Świętych czy chociażby dni żałoby narodowej). Do takich stacji należą m.in. białostockie Radio Akadera, Radio Widok na żywiecczyźnie, Radio Wągrowiec, Radio Żnin, Radio Nakło, Radio Nuta.

Sesja zdjęciowa

Wpis z dnia: 10-06-2020
Sesja zdjęciowa

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej sesji zdjęciowej Remigiusza Kuźmińskiego, która została wykonana we wtorek (9 czerwca 2020 roku). Trzy ujęcia z udziałem artysty można obejrzeć w zakładce galeria.

Koncert w Kcyni

Wpis z dnia: 17-05-2020
Koncert w Kcyni

Zaplanowany na niedzielę (17 maja 2020 roku) koncert w Kcyni w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor), został odwołany. Wydarzenie miało mieć miejsce w kcyńskim kościele z okazji 100. Rocznicy Urodzin Papieża Polaka Jana Pawła II. W koncercie zabrzmieć miały kompozycje religijne i świeckie utrzymane w stylistyce musicalowej, pop-operowej i literackiej. W imieniu artystów i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Koncert w Lubostroniu

Wpis z dnia: 17-05-2020
Koncert w Lubostroniu

Zaplanowany na niedzielę (29 marca 2020 roku) koncert w Lubostroniu w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor), został odwołany. Wydarzenie miało odbyć się w lubostrońskim Kościele Św. Urszuli Ledóchowskiej w ramach Wielkiego Postu i nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W koncercie zabrzmieć miały utwory pasyjne. W imieniu artystów i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Koncert w Jabłówku

Wpis z dnia: 29-03-2020
Koncert w Jabłówku

Zaplanowany na niedzielę (29 marca 2020 roku) koncert w Jabłówku w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor), został odwołany. Wydarzenie miało odbyć się w Kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w ramach Wielkiego Postu i nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W koncercie zabrzmieć miały utwory pasyjne. W imieniu artystów i organizatorów za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Koncert w Toruniu

Wpis z dnia: 23-01-2020
Koncert w Toruniu

W czwartek (23 stycznia 2020 roku) w sali koncertowej OPP "Dom Harcerza" w Toruniu odbył się koncert w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Wydarzenie zatytułowane "Z wolnością nam do twarzy" zorganizowane zostało z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Artyści brawurowo wykonali repertuar musicalowy, pop - operowy i literacki. Foto można zobaczyć w zakładce galeria, natomiast relację organizatora tutaj oraz w zakładce media.

Wywiad w Radiu Żnin FM

Wpis z dnia: 19-01-2020
Wywiad w Radiu Żnin FM

W niedzielny poranek (19 stycznia 2020 roku) na antenie Radia Żnin FM odbyła się emisja wywiadu z Remigiuszem Kuźmińskim. Muzyk wystąpił w obszernej audycji "Znani i mniej znani" prowadzonej przez Marię Wardą, w której opowiadał o swojej pracy artystycznej. Materiał do posłuchania dostępny jest tutaj i w zakładce media, natomiast w zakładce galeria można zobaczyć foto z nagrania.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 09-01-2020
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

W czwartek (9 stycznia 2020 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu muzycznego JazzSoul ukazał się wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Przeczytacie w nim między innymi o wydarzeniach zawodowych artysty z minionego roku. Rozmowę przeprowadził redaktor Mateusz Ryman. Materiał dostępny jest tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Gębicach

Wpis z dnia: 06-01-2020
Koncert w Gębicach

W poniedziałek (6 stycznia 2020 roku) w Kościele Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Gębicach odbył się koncert w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Wokaliści zaprezentowali program kolędowy i pastorałkowy. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Święta Trzech Króli. Foto można zobaczyć w dziale galeria.