Remigiusz Kuźmiński | Oficjalna Strona Artysty

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

ROK 2019

Koncert w Sadkach

Wpis z dnia: 15-12-2019
Koncert w Sadkach

W niedzielę (15 grudnia 2019 roku) w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach odbył się koncert w wykonaniu Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) i Izabeli Wojciechowskiej (fortepian). Artyści wystąpili jako goście specjalni podczas gali podsumowującej festiwal rękodzieła. Wykonali utwory pop - jazzowe, musicalowe, pop - operowe i operetkowe. Foto z koncertu dostępne w dziale galeria.

Koncert w Jeleniej Górze

Wpis z dnia: 23-11-2019
Koncert w Jeleniej Górze

W jesienny piątkowy wieczór (22 listopada 2019 roku) w Klubie Artystycznym "Czekoladziarnia" w Jeleniej Górze odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego. W klimatycznym miejscu spotkań twórczych artysta wykonał własne kompozycje i nie tylko, pochodzące z albumów solowych w stylistyce pop - jazzowej, musicalowej i literackiej. Foto autorstwa Urszuli Krzewińskiej i Magdaleny Słyk dostępne w dziale galeria.

Wywiad, relacja i płyta w Radiu Opole

Wpis z dnia: 21-10-2019
Wywiad, relacja i płyta w Radiu Opole

W niedzielę (20 października 2019 roku) na antenie Polskiego Radia Opole w audycji "Słuchać i Słyszeć" Marzeny i Jacka Mielcarek wyemitowano wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim oraz relacja z jego koncertu, który miał miejsce 6 października w opolskiej sali koncertowej Studia M im. SBB. Ponadto wyemitowana została również płyta duetowa Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego oraz zaprezentowano twórczość Jose Cury. Materiał dostępny tutaj i w zakładce media, a w dziale galeria foto z nagrania.

Koncert w Wałbrzychu

Wpis z dnia: 19-10-2019
Koncert w Wałbrzychu

Remigiusz Kuźmiński po raz kolejny przejechał setki kilometrów, aby na drugim końcu Polski wykonać koncert. W piątek (18 października 2019 roku) artysta wystąpił w Fundacji Przytulisko Artystyczne Pod Pretekstem w Wałbrzychu. Zaprezentował kompozycje własnego autorstwa i nie tylko w klimacie pop - jazzowym, musicalowym i literackim. Widownia ze wzruszeniem wysłuchała koncertu nagradzając artystę gromkimi owacjami. Foto autorstwa Joanny Kostrzewskiej dostępne w dziale galeria.

Relacja w TV Barcin

Wpis z dnia: 10-10-2019
Relacja w TV Barcin

W czwartek (10 października 2019 roku) na antenie Telewizji Lokalnej Barcin została wyemitowana relacja z koncertu Remigiusza Kuźmińskiego, który w środę (2 października) wystąpił wraz z Darią Wójcik w barcińskiej bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i promocji swojej najnowszej płyty. Materiał do obejrzenia dostępny jest tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Opolu

Wpis z dnia: 07-10-2019
Koncert w Opolu

W niedzielę (6 października 2019 roku) w sali koncertowej Studia M im. SBB Radia Opole odbył się koncert w wykonaniu wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta wykonał program złożony z utworów autorskich i nie tylko w stylistyce pop - jazzowej, musicalowej i literackiej. Publiczność była zachwycona występem wokalisty i na koniec poprosiła go o bis. Koncert poprowadziła Marzena Mielcarek. Foto autorstwa Łukasza Fury dostępne w dziale galeria, natomiast tutaj artykuł organizatora.

Koncert w Barcinie

Wpis z dnia: 02-10-2019
Koncert w Barcinie

W środę (2 października 2019 roku) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego, który jednocześnie był okazją do promocji wydanej niedawno jego trzeciej płyty solowej. Artysta do gościnnego występu zaprosił Darię Wójcik. Dla wiernej publiczności muzycy wykonali kompozycje solowe oraz duetowe. Relacja organizatora znajduje się tutaj oraz w zakładce media.

Wywiad w Radiu Wągrowiec WR FM

Wpis z dnia: 30-09-2019
Wywiad w Radiu Wągrowiec WR FM

W poniedziałkowe przedpołudnie (30 września 2019 roku) na antenie Radia Wągrowiec WR FM, które obejmuje obszar Pałuk i północnej Wielkopolski, odbyła się emisja wywiadu z Remigiuszem Kuźmińskim. W audycji Gość Dnia prowadzonej przez Macieja Januchowskiego muzyk opowiadał o swojej pracy artystycznej. Materiał radiowy dostępny tutaj oraz w dziale media, zaś w dziale galeria można zobaczyć foto z nagrania.

Artykuł w gazecie Pogłos Barcina

Wpis z dnia: 12-09-2019
Artykuł w gazecie Pogłos Barcina

Pogłos Barcina to gminna gazeta lokalna wydawana przez Miejski Dom Kultury w Barcinie. W poniedziałek (9 września 2019 roku) w numerze poświęconym wydarzeniom z lipca i sierpnia znalazł się obszerny artykuł na temat Remigiusza Kuźmińskiego. Autorem publikacji jest Jarosław Drozdowski. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu Kuriera Nakielskiego

Wpis z dnia: 18-07-2019
Artykuł w portalu Kuriera Nakielskiego

W dniu dzisiejszym (18 lipca 2019 roku) na łamach portalu Kuriera Nakielskiego napisano o premierze najnowszej płyty solowej Remigiusza Kuźmińskiego. Autorem publikacji jest Robert Koniec. Materiał do przeczytania dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu kcyńskim

Wpis z dnia: 16-07-2019
Artykuł w portalu kcyńskim

We wtorek (16 lipca 2019 roku) Remigiusz Kuźmiński znalazł się w jednej z publikacji portalu internetowego Kcynia Info. W krótkim, treściwym artykule zostały podane wiadomości o trzeciej płycie solowej wokalisty, która została wydana kilka dni temu, a także wątek recenzji albumu. Autorem publikacji jest Robert Koniec. Materiał dostepny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu Tygodnika Bydgoskiego

Wpis z dnia: 12-07-2019
Artykuł w portalu Tygodnika Bydgoskiego

Miasto studenckie Remigiusza Kuźmińskiego z dumą wspiera jego twórczość i pracę artystyczną. O najnowszej płycie solowej artysty napisał portal Tygodnika Bydgoskiego. Publikacja artykułu w wersji elektronicznej ukazała się w piątek (12 lipca 2019 roku), czyli dwa dni po premierze krążka. Autorem artykułu jest Marta Kocoń. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Trzecia płyta solowa

Wpis z dnia: 10-07-2019
Trzecia płyta solowa

W środę (10 lipca 2019 roku) ukazała się trzecia płyta solowa Remigiusza Kuźmińskiego. Album zawiera autorskie kompozycje artysty oraz utwory innych twórców. Obejmuje siedem nastrojowych piosenek w gatunku muzyki pop - jazzowej i literackiej. Drugi utwór na płycie artysta napisał specjalnie dla swojej Siostrzenicy/Chrześniaczki ZUZI. Producentem płyty jest Wytwórnia MG Studio w Bydgoszczy. Materiał dostępny w zakładce dyskografia.

Artykuł w portalu Miasta i Gminy Barcin

Wpis z dnia: 01-07-2019
Artykuł w portalu Miasta i Gminy Barcin

W poniedziałek (1 lipca 2019 roku) w portalu Miasta i Gminy Barcin, z której pochodzi Remigiusz Kuźmiński, ukazał się o nim artykuł. Publikacja przedstawia sylwetkę artysty, dom rodzinny, wielopokoleniowe tradycje muzyczne, przebieg edukacji muzycznej, a także informacje o jego trzeciej płycie solowej. Autorem publikacji jest Jarosław Drozdowski. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu Tygodnika Pałuki

Wpis z dnia: 22-06-2019
Artykuł w portalu Tygodnika Pałuki

W sobotę (22 czerwca 2019 roku) w portalu Tygodnika Pałuki ukazał się artykuł autorstwa Magdaleny Kruszki na temat zbliżającej się wielkimi krokami premiery trzeciej płyty solowej Remigiusza Kuźmińskiego. W artykule tym przeczytacie między innymi o repertuarze nowego krążka oraz o przebiegu jego realizacji. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Toruniu

Wpis z dnia: 21-06-2019
Koncert w Toruniu

Tenor Remigiusz Kuźmiński od kilku lat koncertuje w Amfiteatrze Letnim przy Rynku Staromiejskim w Toruniu w ramach Święta Muzyki i Dni Torunia. Tym razem artysta do gościnnego występu na toruńską scenę zaprosił sopranistkę Darię Wójcik. W roku ubiegłym wydarzenie nie odbyło się z powodu nawałnicy. W tym roku sytuacja się powtórzyła. Organizatorzy asekuracyjnie odwołali niektóre toruńskie wydarzenia plenerowe zaplanowane na dzień dzisiejszy (21 czerwca 2019 roku) z powodu prognozowanych burz.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 18-06-2019
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

We wtorek (18 czerwca 2019 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu muzycznego Polska Płyta Polska Muzyka ukazał się wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Znajdziecie w nim informacje między innymi o zbliżającej się premierze trzeciej płyty solowej artysty, a także szczegóły powstawania tej płyty. Autorem publikacji jest Łukasz Dębowski. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Sesja nagraniowa

Wpis z dnia: 08-06-2019
Sesja nagraniowa

W sobotę (8 czerwca 2019 roku) w bydgoskiej Wytwórni Nagraniowej MG Studio odbyła się sesja nagraniowa trzeciej płyty solowej Remigiusza Kuźmińskiego. Nagrania rozpoczęły się w godzinach popołudniowych i potrwały do samego wieczora. Premiera nowego albumu artysty będzie miała miejsce najprawdopodobniej już w lipcu. Foto z sesji nagraniowej dostępne w dziale galeria.

Koncert we Wrocławiu

Wpis z dnia: 24-05-2019
Koncert we Wrocławiu

W czwartek (23 maja 2019 roku) w Fundacji Poetycko - Muzycznej “Pieśniarze” we Wrocławiu odbył się koncert wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego. Muzyk wykonał kompozycje pop - jazzowe, musicalowe i literackie. Dolnośląska publiczność była zachwycona kunsztem wokalnym artysty. Foto autorstwa Donata Kamińskiego dostępne w dziale galeria.

Koncert w Gnieźnie

Wpis z dnia: 03-05-2019
Koncert w Gnieźnie

W piątek (3 maja 2019 roku) w Kościele Św. Wawrzyńca w Gnieźnie podczas uroczystych obchodów Święta Konstytucji III Maja wystąpił z koncertem wokalista Remigiusz Kuźmiński. Artysta wykonał pieśni patriotyczne i muzykę chrześcijańską w swoich autorskich aranżacjach. Gdy wybrzmiały dźwięki takich utworów jak "Polskie kwiaty" i "Żeby Polska była Polską" niektórzy słuchacze ocierali łzy z twarzy. Na koniec koncertu publiczność wstała i nagrodziła wykonawcę gromkimi owacjami.

Wywiad w Radiu PiK

Wpis z dnia: 23-04-2019
Wywiad w Radiu PiK

"Salon Klasyczny" to audycja w Radiu PiK prezentująca dokonania uznanych osobistości świata muzyki klasycznej i jazzowej, w tym wykładowców, absolwentów i studentów wyższych uczelni artystycznych. W poniedziałek wielkanocny (22 kwietnia 2019 roku) gościem programu Magdy Jasińskiej był absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej - Remigiusz Kuźmiński. Materiał radiowy dostępny tutaj i w dziale media, natomiast w dziale galeria można zobaczyć foto z nagrania.

Koncert w Białych Błotach

Wpis z dnia: 07-04-2019
Koncert w Białych Błotach

W niedzielę (7 kwietnia 2019 roku) w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbył się koncert w wykonaniu sopranistki Darii Wójcik i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Artyści wykonali pieśni wielkopostne solo i w duetach otrzymując od publiczności owacje na stojąco. Pięknym zwieńczeniem koncertu był występ wokalistów na bis.

Nowa odsłona strony internetowej wraz z nową sesją zdjęciową

Wpis z dnia: 23-03-2019
Nowa odsłona strony internetowej wraz z nową sesją zdjęciową

Oddajemy w Państwa ręce nową stronę internetową Remigiusza Kuźmińskiego, która została zaprojektowana przez bydgoską firmę Maksite. Ujrzała ona światło dzienne w sobotę (23 marca 2019 roku). Strona zawiera odświeżoną szatę graficzną z nowymi funkcjonalnościami oraz baner z parallax-slajdami w postaci tytułowej sesji zdjęciowej zrealizowanej specjalnie na potrzebę jej budowy. Trzy ujęcia z tej sesji można obejrzeć w dziale galeria oraz bezpośrednio w nagłówku niniejszej strony.

Koncert w Ślesinie

Wpis z dnia: 22-03-2019
Koncert w Ślesinie

W piątkowy wieczór (8 marca 2019 roku) w Centrum Kultury w Ślesinie odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta wykonał utwory musicalowe, literackie oraz kompozycje retro z okresu dwdziestolecia międzywojennego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Święta Kobiet. Foto dostępne w dziale galeria.

Relacja w TV Barcin

Wpis z dnia: 01-02-2019
Relacja w TV Barcin

W czwartek (31 stycznia 2019 roku) na antenie Telewizji Lokalnej Barcin wyemitowana została relacja z koncertu Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego, który w ubiegłą środę (23 stycznia) wystąpili w barcińskiej bibliotece w ramach promocji ich wspólnej płyty duetowej. Materiał do obejrzenia znajduje się tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Lubostroniu

Wpis z dnia: 27-01-2019
Koncert w Lubostroniu

U schyłku sezonu kolędowego (27 stycznia 2019 roku) w Kościele Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu wystąpili, Daria Wójcik (sopran) i Remigiusz Kuźmiński (tenor). Z duszy artystów popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek, a także wiele wspaniałych interpretacji muzyki religijnej. Sopranistka zauroczyła słuchaczy pieśnią „Ave Maria” autorstwa Michała Lorenca, natomiast tenor pieśnią „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda.

Koncert w Jabłówku

Wpis z dnia: 27-01-2019
Koncert w Jabłówku

W niedzielę (27 stycznia 2019 roku) w Kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Jabłówku odbył się koncert sopranistki Darii Wójcik i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Wokaliści wykonali kolędy, pastorałki oraz kompozycje muzyki chrześcijańskiej. Sopranistka zauroczyła słuchaczy pieśnią „Ave Maria” autorstwa Michała Lorenca, natomiast tenor pieśnią „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda.

Koncert w Barcinie

Wpis z dnia: 23-01-2019
Koncert w Barcinie

W środę (23 stycznia 2019 roku) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się koncert promujący pierwszą wspólną płytę sopranistki Darii Wójcik i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Wokaliści wykonali utwory pochodzące z tej płyty, a także kompozycje zimowe. Foto autorstwa Olgi Gralak dostępne w zakładce galeria, natomiast tutaj relacja organizatora.

Koncert w Nakle nad Notecią

Wpis z dnia: 17-01-2019
Koncert w Nakle nad Notecią

W czwartkowy wieczór (17 stycznia 2019 roku) w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią odbył się koncert w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Soliści wykonali repertuar musicalowy, pop - operowy i operetkowy wprowadzając publiczność w znakomity nastrój. Relacja organizatora dostępna tutaj oraz w zakładce media.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Wpis z dnia: 16-01-2019
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

W środę (16 stycznia 2019 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu muzycznego Nuta FM ukazał się najnowszy wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Artysta w rozmowie z Jolantą Bigos - Piłat opowiedział o swoim życiu artystycznym i prywatnym, a także o trudnościach dzisiejszego świata. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Sadkach

Wpis z dnia: 05-01-2019
Koncert w Sadkach

W sobotę (5 stycznia 2019 roku) w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbył się koncert w wykonaniu Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) i Izabeli Wojciechowskiej (fortepian). Troje artystów, których łączy środowisko bydgoskiej kultury wykonało kolędy, utwory musicalowe i pop - operowe. Publiczność doceniła wykonawców dwukrotnym bisem. Foto autorstwa Agaty Zwierzchowskiej-Pilarczyk dostępne w zakładce galeria, natomiast tutaj relacja organizatora.