REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
- dyplomowany wokalista i dyrygent
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
- dyplomowany wokalista i dyrygent
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
- dyplomowany wokalista i dyrygent
z tytułem magistra sztuki

ROK 2019

Wywiad, relacja i płyta w Radiu Opole

Data publikacji: 2019-10-21
Wywiad, relacja i płyta w Radiu Opole

W niedzielny wieczór (20 października 2019 roku) na antenie Polskiego Radia Opole w dwugodzinnej audycji "Słuchać i Słyszeć" Marzeny i Jacka Mielcarek wyemitowany został wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim oraz relacja z jego koncertu, który miał miejsce 6 października br. w opolskiej sali koncertowej Studia M im. SBB. Ponadto wyemitowana została również płyta duetowa Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego oraz zaprezentowano twórczość Jose Cury. Skrót materiału dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Wałbrzychu

Data publikacji: 2019-10-19
Koncert w Wałbrzychu

Remigiusz Kuźmiński po raz kolejny przejechał setki kilometrów, aby na drugim końcu Polski wykonać koncert. W piątek (18 października 2019 roku) artysta wystąpił w Centrum Kulturalno - Artystycznym “Pod Pretekstem” w Wałbrzychu. Zaprezentował kompozycje własnego autorstwa i nie tylko w klimacie pop - jazzowym, musicalowym i literackim. Widownia ze wzruszeniem wysłuchała koncertu nagradzając artystę gromkimi owacjami. Zdjęcia autorstwa Joanny Kostrzewskiej dostępne w zakładce galeria.

Relacja w TV Barcin

Data publikacji: 2019-10-10
Relacja w TV Barcin

W czwartek (10 października 2019 roku) na antenie Telewizji Lokalnej Barcin została wyemitowana relacja z koncertu Remigiusza Kuźmińskiego, który w środę (2 października) wystąpił wraz z Darią Wójcik w barcińskiej bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i promocji swojej najnowszej płyty. Materiał do obejrzenia dostępny jest tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Opolu

Data publikacji: 2019-10-07
Koncert w Opolu

W niedzielę (6 października 2019 roku) w sali koncertowej Studia M im. SBB Radia Opole odbył się koncert w wykonaniu wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta wykonał program złożony z utworów autorskich i nie tylko w stylistyce pop - jazzowej, musicalowej i literackiej. Publiczność była zachwycona występem wokalisty i na koniec poprosiła go o bis. Koncert poprowadziła Marzena Mielcarek. Zdjęcia autorstwa Łukasza Fury dostępne w zakładce galeria, natomiast tutaj relacja organizatora.

Koncert w Barcinie

Data publikacji: 2019-10-02
Koncert w Barcinie

W środę (2 października 2019 roku) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego, który jednocześnie był okazją do promocji wydanej niedawno jego trzeciej płyty solowej. Artysta do gościnnego występu zaprosił Darię Wójcik. Dla wiernej publiczności muzycy wykonali kompozycje solowe oraz duetowe. Relacja organizatora znajduje się tutaj.

Wywiad w Radiu Wągrowiec WR FM

Data publikacji: 2019-09-30
Wywiad w Radiu Wągrowiec WR FM

W poniedziałkowe przedpołudnie (30 września 2019 roku) na antenie Radia Wągrowiec WR FM, które obejmuje obszar Pałuk i północnej Wielkopolski, odbyła się emisja wywiadu z Remigiuszem Kuźmińskim. W audycji Gość Dnia prowadzonej przez Macieja Januchowskiego muzyk opowiadał o swojej pracy artystycznej. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w gazecie Pogłos Barcina

Data publikacji: 2019-09-12
Artykuł w gazecie Pogłos Barcina

Pogłos Barcina to gminna gazeta lokalna wydawana przez Miejski Dom Kultury w Barcinie. W poniedziałek (9 września 2019 roku) w numerze poświęconym wydarzeniom z lipca i sierpnia znalazł się obszerny artykuł na temat Remigiusza Kuźmińskiego. Autorem publikacji jest Jarosław Drozdowski. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Chłodniej i przyjemniej

Data publikacji: 2019-09-06
Chłodniej i przyjemniej

Remigiusz Kuźmiński może znów na kilka miesięcy spokojnie odetchnąć z ulgą, ponieważ nadeszła jego ulubiona chłodna pora roku. Jak wiemy, artysta nie znosi ani wiosny, ani lata. Jego organizm po ogromnej nietolerancji wiosenno letnich temperatur i walce z uporczywym słońcem, wraca do pełni swoich sił. Już wkrótce w życiu muzyka kolejne ważne wydarzenia zawodowo artystyczne!

Nie zapomniał o starówce i bulwarze

Data publikacji: 2019-08-19
Nie zapomniał o starówce i bulwarze

W poniedziałek (19 sierpnia 2019 roku) Remigiusz Kuźmiński odwiedził jedną z instytucji w Toruniu w celu załatwienia kolejnych spraw artystycznych. Czasem omawianie tematów zawodowych w formie telefonicznej nie wystarczy i z organizatorami koncertów trzeba spotkać się osobiście. Muzyk przy okazji zobaczył się ze starymi znajomymi, a także skorzystał ze spaceru po toruńskiej starówce i bulwarze, z którymi ma miłe wspomnienia.

Inteligentna spostrzegawczość

Data publikacji: 2019-08-10
Inteligentna spostrzegawczość

Remigiusz Kuźmiński podczas rozmowy ze znajomymi z branży muzycznej, został określony jako przedstawiciel współczesnego świata kultury i sztuki, który stoi w opozycji do nurtu masowej mody i tzw. "mainstreamu", czyli czegoś co powszechne, typowe i często spotykane. Jego artystyczną indywidualność powiązano ze stylem "vintage", dobrymi wartościami, konserwatywnym światopoglądem i wysoką wrażliwością. Pomimo, że artysta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, z wielką radością przyjął ten cenny komplement.

Na łonie natury

Data publikacji: 2019-07-27
Na łonie natury

W życiu każdego człowieka przychodzi czas na odpoczynek i wytchnienie od codzienności. Możemy wtedy przestawić się na nieco wolniejszy bieg i naładować akumulatory do dalszych działań. Remigiusz Kuźmiński postanowił przeznaczyć część wakacyjnego czasu na obcowanie z przyrodą, aby już jesienią podczas swoich kolejnych koncertów wykorzystać sporą dawkę świeżej energii.

Artykuł w portalu Kuriera Nakielskiego

Data publikacji: 2019-07-18
Artykuł w portalu Kuriera Nakielskiego

W dniu dzisiejszym (18 lipca 2019 roku) na łamach portalu Kuriera Nakielskiego napisano o premierze najnowszej płyty solowej Remigiusza Kuźmińskiego. Autorem publikacji jest Robert Koniec. Materiał do przeczytania dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Najnowsza płyta na antenie pałuckiego Radia Żnin FM

Data publikacji: 2019-07-17
Najnowsza płyta na antenie pałuckiego Radia Żnin FM

Niektóre autorskie kompozycje Remigiusza Kuźmińskiego pochodzące z jego najnowszej płyty solowej emitowane są na antenie pałuckiego Radia Znin FM. Mowa tu między innymi o dwóch pierwszych pozycjach z płyty takich jak: "Wspólna podróż" i "Serce szczerego wnętrza". Na przełomie czerwca i lipca br. Radio Żnin informowało również o premierze albumu.

Artykuł w portalu kcyńskim

Data publikacji: 2019-07-16
Artykuł w portalu kcyńskim

We wtorek (16 lipca 2019 roku) Remigiusz Kuźmiński znalazł się w jednej z publikacji portalu internetowego Kcynia Info. W krótkim, treściwym artykule zostały podane wiadomości o trzeciej płycie solowej wokalisty, która została wydana kilka dni temu, a także wątek recenzji albumu. Autorem publikacji jest Robert Koniec. Materiał dostepny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu Tygodnika Bydgoskiego

Data publikacji: 2019-07-12
Artykuł w portalu Tygodnika Bydgoskiego

Miasto studenckie Remigiusza Kuźmińskiego z dumą wspiera jego twórczość i pracę artystyczną. O najnowszej płycie solowej artysty napisał portal Tygodnika Bydgoskiego. Publikacja artykułu w wersji elektronicznej ukazała się w piątek (12 lipca 2019 roku), czyli dwa dni po premierze krążka. Autorem artykułu jest Marta Kocoń. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Trzecia płyta solowa

Data publikacji: 2019-07-10
Trzecia płyta solowa

W środę (10 lipca 2019 roku) ukazała się trzecia płyta solowa Remigiusza Kuźmińskiego. Album zawiera autorskie kompozycje artysty oraz utwory innych twórców. Obejmuje siedem nastrojowych piosenek w gatunku muzyki pop - jazzowej i literackiej. Drugi utwór na płycie artysta napisał specjalnie dla swojej Siostrzenicy/Chrześniaczki ZUZI. Producentem płyty jest Wytwórnia MG Studio w Bydgoszczy. Materiał dostępny w zakładce dyskografia.

Artykuł w portalu Miasta i Gminy Barcin

Data publikacji: 2019-07-01
Artykuł w portalu Miasta i Gminy Barcin

W poniedziałek (1 lipca 2019 roku) w portalu Miasta i Gminy Barcin, z której pochodzi Remigiusz Kuźmiński, ukazał się o nim artykuł. Publikacja przedstawia sylwetkę artysty, dom rodzinny, wielopokoleniowe tradycje muzyczne, przebieg edukacji muzycznej, a także informacje o jego trzeciej płycie solowej. Autorem publikacji jest Jarosław Drozdowski. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Artykuł w portalu Pałuki

Data publikacji: 2019-06-22
Artykuł w portalu Pałuki

W sobotę (22 czerwca 2019 roku) w Portalu Pałuki ukazał się artykuł autorstwa Magdaleny Kruszki na temat zbliżającej się wielkimi krokami premiery trzeciej płyty solowej Remigiusza Kuźmińskiego. W artykule tym przeczytacie między innymi o repertuarze nowego krążka oraz o przebiegu jego realizacji. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Toruniu

Data publikacji: 2019-06-21
Koncert w Toruniu

Tenor Remigiusz Kuźmiński od kilku lat koncertuje w Amfiteatrze Letnim przy Rynku Staromiejskim w Toruniu w ramach Święta Muzyki i Dni Torunia. Tym razem artysta do gościnnego występu na toruńską scenę zaprosił sopranistkę Darię Wójcik. W roku ubiegłym wydarzenie nie odbyło się z powodu nawałnicy. W tym roku sytuacja się powtórzyła. Organizatorzy asekuracyjnie odwołali niektóre toruńskie wydarzenia plenerowe zaplanowane na dzień dzisiejszy (21 czerwca 2019 roku) z powodu prognozowanych burz.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Data publikacji: 2019-06-18
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

We wtorek (18 czerwca 2019 roku) na łamach ogólnopolskiego portalu muzycznego Polska Płyta - Polska Muzyka ukazał się wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Znajdziecie w nim informacje między innymi o zbliżającej się premierze trzeciej płyty solowej artysty, a także szczegóły powstawania tej płyty. Autorem publikacji jest Łukasz Dębowski. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Sesja nagraniowa

Data publikacji: 2019-06-08
Sesja nagraniowa

W sobotę (8 czerwca 2019 roku) w bydgoskiej Wytwórni Nagraniowej MG Studio odbyła się sesja nagraniowa trzeciej płyty solowej Remigiusza Kuźmińskiego. Nagrania rozpoczęły się w godzinach popołudniowych i potrwały do samego wieczora. Premiera nowego albumu artysty będzie miała miejsce najprawdopodobniej już w lipcu. Zdjęcia dostępne w zakładce galeria.

Koncert we Wrocławiu

Data publikacji: 2019-05-24
Koncert we Wrocławiu

W czwartek (23 maja 2019 roku) w Fundacji Poetycko - Muzycznej “Pieśniarze” we Wrocławiu odbył się koncert wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego. Muzyk wykonał kompozycje pop - jazzowe, musicalowe i literackie. Dolnośląska publiczność była zachwycona kunsztem wokalnym artysty. Zdjęcia autorstwa Donata Kamińskiego dostępne w zakładce galeria.

Koncert w Gnieźnie

Data publikacji: 2019-05-03
Koncert w Gnieźnie

W piątek (3 maja 2019 roku) w Kościele Św. Wawrzyńca w Gnieźnie podczas uroczystych obchodów Święta Konstytucji III Maja wystąpił z koncertem wokalista Remigiusz Kuźmiński. Artysta wykonał pieśni patriotyczne i muzykę chrześcijańską w swoich autorskich aranżacjach. Gdy wybrzmiały dźwięki takich utworów jak "Polskie kwiaty" i "Żeby Polska była Polską" niektórzy słuchacze ocierali łzy z twarzy. Na koniec koncertu publiczność wstała i nagrodziła wykonawcę gromkimi owacjami.

Wywiad w Radiu PiK

Data publikacji: 2019-04-23
Wywiad w Radiu PiK

"Salon Klasyczny" to audycja w Radiu PiK prezentująca dokonania uznanych osobistości świata muzyki klasycznej i jazzowej, w tym wykładowców, absolwentów i studentów wyższych uczelni artystycznych. W poniedziałek wielkanocny (22 kwietnia 2019 roku) gościem programu Magdy Jasińskiej był absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej - Remigiusz Kuźmiński. Materiał radiowy dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Paryska katedra w literaturze musicalowej

Data publikacji: 2019-04-16
Paryska katedra w literaturze musicalowej

Ze smutkiem patrzyliśmy na płonący światowej klasy zabytek! Musical zatytułowany "Notre Dame de Paris" powstały w oparciu o powieść Victora Hugo jest stałym repertuarem wielu teatrów muzycznych. Remigiusz Kuźmiński na swojej drugiej płycie solowej wykonał dwie kompozycje pochodzące z polskojęzycznej wersji tego musicalu. Posłuchajmy utworu "Czas katedr" tutaj oraz utworu "Kiedy Paryż śpi" tutaj i oddajmy się nastrojowi!

Koncert w Białych Błotach

Data publikacji: 2019-04-07
Koncert w Białych Błotach

W niedzielę (7 kwietnia 2019 roku) w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbył się koncert w wykonaniu tenora Remigiusza Kuźmińskiego, który do gościnnego występu zaprosił sopranistkę Darię Wójcik. Artyści wykonali pieśni wielkopostne solo i w duetach otrzymując od publiczności owacje na stojąco. Pięknym zwieńczeniem koncertu był występ wokalistów na bis.

Strona internetowa w nowej odsłonie

Data publikacji: 2019-03-23
Strona internetowa w nowej odsłonie

Strona internetowa Remigiusza Kuźmińskiego istnieje w sieci od 2004 roku. Początkowo była dostępna pod bezpłatnymi adresami, a po jakimś czasie zyskała domenę www.remigiuszkuzminski.pl. Z dniem dzisiejszym mamy przyjemność oddać w Państwa ręce stronę w  nowej odsłonie. Nabrała ona bardziej nowoczesnego wyglądu i uzyskała nowe funkcje. Na prośbę artysty została upodobniona do strony poprzedniej. Realizatorem projektu jest bydgoska firma “Maksite”.

Koncert w Ślesinie

Data publikacji: 2019-03-23
Koncert w Ślesinie

W piątkowy wieczór (8 marca 2019 roku) w Centrum Kultury w Ślesinie odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta wykonał utwory musicalowe, literackie oraz kompozycje retro z okresu dwdziestolecia międzywojennego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Święta Kobiet.

Zjazdy absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Data publikacji: 2019-02-13
Zjazdy absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Informujemy absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którzy studiowali wspólnie na jednym roku z Remigiuszem Kuźmińskim, że najbliższy i zarazem drugi zjazd rocznika odbędzie się dopiero w 2022 r. z okazji przypadającego wtedy 15-lecia ukończenia studiów. W razie jakichkolwiek propozycji dotyczących przyszłych zjazdów zapraszamy do kontaktu z organizatorem Remigiuszem Kuźmińskim.

Relacja w TV Barcin

Data publikacji: 2019-02-01
Relacja w TV Barcin

W czwartek (31 stycznia 2019 roku) na antenie Telewizji Lokalnej Barcin wyemitowana została relacja z koncertu Remigiusza Kuźmińskiego, który w ubiegłą środę (23 stycznia) wystąpił wraz z Darią Wójcik w barcińskiej bibliotece w ramach promocji ich wspólnej płyty duetowej. Materiał do obejrzenia znajduje się tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Lubostroniu

Data publikacji: 2019-01-27
Koncert w Lubostroniu

U schyłku sezonu kolędowego (27 stycznia 2019 roku) w Kościele Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu wystąpił Remigiusz Kuźmiński (tenor) w towarzystwie Darii Wójcik (sopran). Z duszy artystów popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek, a także wiele wspaniałych interpretacji muzyki religijnej. Sopranistka zauroczyła słuchaczy pieśnią „Ave Maria” autorstwa Michała Lorenca, natomiast tenor pieśnią „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda.

Koncert w Jabłówku

Data publikacji: 2019-01-27
Koncert w Jabłówku

W niedzielę (27 stycznia 2019 roku) w Kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Jabłówku odbył się koncert tenora Remigiusza Kuźmińskiego, który do gościnnego występu zaprosił sopranistkę Darię Wójcik. Wokaliści wykonali kolędy, pastorałki oraz kompozycje muzyki chrześcijańskiej. Sopranistka zauroczyła słuchaczy pieśnią „Ave Maria” autorstwa Michała Lorenca, natomiast tenor pieśnią „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda.

Koncert w Barcinie

Data publikacji: 2019-01-23
Koncert w Barcinie

W środę (23 stycznia 2019 roku) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się koncert promujący pierwszą wspólną płytę tenora Remigiusza Kuźmińskiego, którą nagrał wraz z sopranistką Darią Wójcik. Wokaliści wykonali utwory pochodzące z tej płyty, a także kompozycje zimowe. Zdjęcia autorstwa Olgi Gralak dostępne w zakładce galeria, natomiast tutaj relacja organizatora.

Koncert w Nakle nad Notecią

Data publikacji: 2019-01-17
Koncert w Nakle nad Notecią

W czwartkowy wieczór (17 stycznia 2019 roku) w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią odbył się koncert w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Artysta do gościnnego występu zaprosił Darię Wójcik (sopran). Soliści wykonali repertuar musicalowy, pop - operowy i operetkowy wprowadzając publiczność w znakomity nastrój. Relacja organizatora dostępna tutaj oraz w zakładce media!

Wywiad w ogólnopolskim serwisie muzycznym

Data publikacji: 2019-01-16
Wywiad w ogólnopolskim serwisie muzycznym

W środę (16 stycznia 2019 roku) na łamach ogólnopolskiego serwisu muzycznego Nuta FM ukazał się najnowszy wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Artysta w rozmowie z Jolantą Bigos opowiedział o swoim życiu artystycznym i prywatnym, a także o trudnościach dzisiejszego świata. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Sadkach

Data publikacji: 2019-01-05
Koncert w Sadkach

W sobotę (5 stycznia 2019 roku) w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego (tenor), który do wspólnej pracy scenicznej zaprosił Darię Wójcik (sopran) i Izabelę Wojciechowską (fortepian). Troje artystów, których łączy środowisko bydgoskiej kultury wykonało kolędy, utwory musicalowe i pop - operowe. Publiczność doceniła wykonawców dwukrotnym bisem. Zdjęcia autorstwa Agaty Zwierzchowskiej - Pilarczyk dostępne w zakładce galeria, natomiast tutaj relacja organizatora.