ROK 2019

Paryska katedra w literaturze musicalowej

Data publikacji: 2019-04-16
Paryska katedra w literaturze musicalowej

Ze smutkiem patrzyliśmy na płonący światowej klasy zabytek! Musical zatytułowany "Notre Dame de Paris" powstały w oparciu o powieść Victora Hugo jest stałym repertuarem wielu teatrów muzycznych. Remigiusz Kuźmiński na swojej drugiej płycie solowej wykonał dwie kompozycje pochodzące z polskojęzycznej wersji tego musicalu. Posłuchajmy utworu "Czas katedr" tutaj oraz utworu "Kiedy Paryż śpi" tutaj i oddajmy się nastrojowi!

Koncert w Białych Błotach

Data publikacji: 2019-04-07
Koncert w Białych Błotach

W niedzielę (7 kwietnia 2019 roku) w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbył się koncert w wykonaniu sopranistki Darii Wójcik i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Artyści wykonali pieśni wielkopostne otrzymując od publiczności owacje na stojąco. Pięknym zwieńczeniem koncertu był występ wokalistów na bis.

Strona internetowa w nowej odsłonie

Data publikacji: 2019-03-23
Strona internetowa w nowej odsłonie

Strona internetowa Remigiusza Kuźmińskiego istnieje w sieci od 2004 roku. Początkowo była dostępna pod bezpłatnymi adresami, a po jakimś czasie zyskała domenę www.remigiuszkuzminski.pl. Z dniem dzisiejszym mamy przyjemność oddać w Państwa ręce stronę w  nowej odsłonie. Nabrała ona bardziej nowoczesnego wyglądu i uzyskała nowe funkcje. Na prośbę artysty została upodobniona do strony poprzedniej. Realizatorem projektu jest bydgoska firma “Maksite”.

Recital w Ślesinie

Data publikacji: 2019-03-23
Recital w Ślesinie

W piątkowy wieczór (8 marca 2019 roku) w Centrum Kultury w Ślesinie odbył się recital Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta wykonał utwory musicalowe, literackie oraz kompozycje retro z okresu dwdziestolecia międzywojennego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Święta Kobiet.

Zjazdy absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Data publikacji: 2019-02-13
Zjazdy absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Informujemy absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którzy studiowali wspólnie na jednym roku z Remigiuszem Kuźmińskim, że najbliższy i zarazem drugi zjazd rocznika odbędzie się dopiero w 2022 r. z okazji przypadającego wtedy 15-lecia ukończenia studiów. W razie jakichkolwiek propozycji dotyczących przyszłych zjazdów zapraszamy do kontaktu z organizatorem Remigiuszem Kuźmińskim.

Koncert w Lubostroniu

Data publikacji: 2019-01-27
Koncert w Lubostroniu

Kościół Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu gościł Darię Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Podczas koncertu, który odbył się u schyłku sezonu kolędowego (27 stycznia 2019 roku) z duszy artystów popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek, a także wiele wspaniałych interpretacji muzyki religijnej. Sopranistka zauroczyła słuchaczy pieśnią „Ave Maria” autorstwa Michała Lorenca, natomiast tenor pieśnią „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda.

Koncert w Jabłówku

Data publikacji: 2019-01-27
Koncert w Jabłówku

W niedzielę (27 stycznia 2019 roku) w Kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Jabłówku odbył się koncert sopranistki Darii Wójcik i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Wokaliści wykonali kolędy, pastorałki oraz kompozycje muzyki chrześcijańskiej. Sopranistka zauroczyła słuchaczy pieśnią „Ave Maria” autorstwa Michała Lorenca, natomiast tenor pieśnią „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda. Krótki materiał video dostępny tutaj!

Koncert w Barcinie

Data publikacji: 2019-01-23
Koncert w Barcinie

W środę (23 stycznia 2019 roku) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się koncert Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) promujący pierwszą wspólną płytę artystów. Wokaliści wykonali utwory pochodzące z tej płyty, a także kompozycje zimowe. Relacja organizatora dostępna tutaj, materiał TV Barcin tutaj oraz w zakładce media!

Koncert w Nakle nad Notecią

Data publikacji: 2019-01-17
Koncert w Nakle nad Notecią

W czwartkowy wieczór (17 stycznia 2019 roku) w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią odbył się koncert w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Soliści wykonali repertuar musicalowy, pop - operowy i operetkowy wprowadzając publiczność w znakomity nastrój. Relacja organizatora dostępna tutaj oraz w zakładce media!

Wywiad dla ogólnopolskiego serwisu muzycznego

Data publikacji: 2019-01-16
Wywiad dla ogólnopolskiego serwisu muzycznego

W środę (16 stycznia 2019 roku) na łamach ogólnopolskiego serwisu muzycznego Nuta FM (www.nutafm.pl) ukazał się najnowszy wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. Artysta wypowiedział się o swoim życiu artystycznym i prywatnym, a także na temat specyficznej ludzkości i trudności dzisiejszego świata. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media!

Koncert w Sadkach

Data publikacji: 2019-01-05
Koncert w Sadkach

W sobotę (5 stycznia 2019 roku) w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach odbył się koncert Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) i Izabeli Wojciechowskiej (fortepian). Troje artystów, których łączy długoletnia przyjaźń i środowisko bydgoskiej kultury, wykonało kolędy, utwory zimowe, musicalowe i pop - operowe. Publiczność doceniła wykonawców dwukrotnym bisem. Wybrane zdjęcia dostępne w zakładce galeria, natomiast relacja organizatora tutaj oraz w zakładce media!