REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej
oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej
z tytułem magistra sztuki

ROK 2018

Koncert w Lubostroniu

Data publikacji: 2018-12-27
Koncert w Lubostroniu

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia 2018 roku) w Kościele Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu wystąpił wokalista Remigiusz Kuźmiński. Artysta wykonał koncert złożony z polskich kolęd, pastorałek oraz utworów zimowych w autorskim opracowaniu. Został bardzo miło przyjęty przez publiczność otrzymując owacje na stojąco oraz serdeczne wyrazy uznania.

Koncert w Jabłówku

Data publikacji: 2018-12-27
Koncert w Jabłówku

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia 2018 roku) w Kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Jabłówku odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego. Wokalista zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz utwory zimowe w autorskich aranżacjach. Publiczność nagrodziła artystę gromkimi owacjami na stojąco oraz serdecznymi gratulacjami.

Książka inspirowana życiem i wspomnieniami

Data publikacji: 2018-12-01
Książka inspirowana życiem i wspomnieniami

„Zalesie Barcińskie - wspomnienie o mieszkańcach”. Tak brzmi tytuł książki, która od kilku lat jest w trakcie tworzenia pod Patronatem Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin. Jej autorem jest Teresa Kaczmarek, która swego czasu zamieszkiwała w Zalesiu Barcińskim. Dzieło opowiada o zwykłych, a zarazem wyjątkowych ludziach pochodzących z tej małej miejscowości, którzy w sposób szczególny odnieśli sukces i przynieśli jej chlubę. Wśród bohaterów książki znalazł się m.in. Remigiusz Kuźmiński.

Koncert w Bydgoszczy

Data publikacji: 2018-11-11
Koncert w Bydgoszczy

W niedzielny wieczór (11 listopada 2018 roku) w Kościele Św. Mikołaja w bydgoskim Fordonie odbył się koncert z okazji obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polskiej. Z programem pieśni patriotycznych i muzyki chrześcijańskiej wystąpił Remigiusz Kuźmiński (tenor), któremu towarzyszyła Daria Wójcik (sopran) oraz Izabela Wojciechowska (fortepian). Publiczność wypełniła kościół do ostatniego miejsca. Artyści otrzymali owacje na stojąco oraz wystąpili na bis.

Koncert w Gdyni

Data publikacji: 2018-10-20
Koncert w Gdyni

W jesienny wieczór (19 października 2018 roku) w Centrum Artystycznym „DeguStacja Vintage & Art Club” w Gdyni odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego. Zjawiskowe miejsce z kameralnym klimatem wzbogaciła sztuka wokalna i muzyka wysokiej klasy. Artysta wykonał repertuar pop - jazzowy, musicalowy i literacki. Zdjęcia autorstwa Pawła Binerta dostępne w zakładce galeria.

Sesja zdjęciowa

Data publikacji: 2018-10-18
Sesja zdjęciowa

W czwartek (18 października 2018 roku) ukazała się sesja zdjęciowa Remigiusza Kuźmińskiego. Przedstawia ona cztery ujęcia w pastelowych odcieniach. Artysta ubrany jest w białą koszulę oraz czarną muszkę. Materiał autorstwa Doroty Strzeleckiej dostępny w zakładce galeria.

Koncert w Janowcu Wielkopolskim

Data publikacji: 2018-10-13
Koncert w Janowcu Wielkopolskim

W sobotni wieczór (13 października 2018 roku) w sali koncertowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wielkopolskim wystąpił wokalista Remigiusz Kuźmiński. Artysta zabrał publiczność w podróż do swojego artystycznego świata. W przerwach między utworami opowiadał zabawne, a czasem wzruszające historie ze swojego życia. Warto dodać, że był to już trzeci koncert Remigiusza przed janowiecką widownią. Zdjęcia dostępne w zakładce galeria.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Data publikacji: 2018-10-06
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

W sobotę (6 października 2018 roku) na łamach Ogólnopolskiego Portalu Muzycznego „Muzotakt” pojawił się wywiad z Remigiuszem Kuźmińskim. W trakcie rozmowy z redakcją artysta odpowiedział na kilka pytań dotyczących nie tylko swojej pracy artystycznej, ale i codziennego życia. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Białych Błotach

Data publikacji: 2018-09-30
Koncert w Białych Błotach

W niedzielne przedpołudnie (30 września 2018 roku) w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) z gościnnym udziałem Darii Wójcik (sopran). Soliści wykonali muzykę chrześcijańską oraz pieśni patriotyczne nawiązujące do tegorocznych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdjęcia dostępne w zakładce galeria.

Pierwsza płyta duetowa

Data publikacji: 2018-09-13
Pierwsza płyta duetowa

Remigiusz Kuźmiński (tenor) i jego towarzyszka sceniczna Daria Wójcik (sopran) to uznani i dyplomowani artyści. Studiowali w jednym mieście, w którym uzyskali wyższe magisterskie wykształcenie muzyczne. Ponadto oboje ukończyli również te samą średnią szkołę muzyczną. W czwartek (13 września 2018 roku) ukazała się ich pierwsza wspólna płyta duetowa  Producentem płyty jest tradycyjnie Wytwórnia Nagraniowa MG Studio w Bydgoszczy. Materiał dostępny w zakładce dyskografia.

Koncert w Lubostroniu

Data publikacji: 2018-08-12
Koncert w Lubostroniu

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy współpracuje z Pałacem Kultury w Lubostroniu, w którym odbywają się koncerty w wykonaniu studentów, absolwentów i wykładowców bydgoskiej uczelni. W niedzielę (12 sierpnia 2018 roku) przed lubostrońską publicznością wystąpił Remigiusz Kuźmiński (tenor), który do gościnnego występu zaprosił Darię Wójcik (sopran) i Izabelę Wojciechowską (fortepian). Zdjęcia autorstwa Wojciecha Jakubka dostępne w zakładce galeria.

Pierwsza płyta składanka

Data publikacji: 2018-08-02
Pierwsza płyta składanka

Miło jest nam oznajmić, że autorski utwór Remigiusza Kuźmińskiego „Tu i teraz” oraz kompozycja musicalowa „Przychodzi czas” pochodzące z jego drugiej płyty solowej, znalazły się także na płycie typu „składanka”. Album ukazał się na rynku w czwartek (2 sierpnia 2018 roku). Zawiera on muzykę wykonawców pochodzących z Powiatu Nakielskiego oraz z regionu Krajny i Pałuk.

Sesja nagraniowa

Data publikacji: 2018-07-26
Sesja nagraniowa

W czwartek (26 lipca 2018 roku) tenor Remigiusz Kuźmiński rozpoczął nagrania do swojej pierwszej wspólnej płyty duetowej realizowanej z sopranistką Darią Wójcik. Od wczesnych godzin porannych, aż do samego wieczora, w bydgoskiej Wytwórni Nagraniowej MG Studio artyści ciężko pracowali, a jednocześnie doskonale się przy tym bawili. Typowe „przyjemne z pożytecznym”. Premiera albumu już wkrótce!

Koncert w Toruniu

Data publikacji: 2018-06-21
Koncert w Toruniu

W Toruniu, co roku w ramach Dni Torunia obchodzone jest Święto Muzyki. Z tej okazji, w czwartek (21 czerwca 2018 roku) na scenie toruńskiego Amfiteatru Letniego przy Rynku Staromiejskim, zaplanowany był koncert Remigiusza Kuźmińskiego. Niestety jego występ pokrzyżowała nagła zmiana pogody. Dokładnie na dziesięć minut przed wyjściem artysty na scenę, nad Toruniem przeszła silna wichura.

Koncert w Ostromecku

Data publikacji: 2018-06-10
Koncert w Ostromecku

W niedzielę (10 czerwca 2018 roku) na scenie plenerowej Pałacu Parkowego w Ostromecku odbył się koncert w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - Remigiusza Kuźmińskiego (wokal) i Adriany Wdziękońskiej (fortepian). Artyści wystąpili podczas Dnia Towarzystwa Polsko Niemieckiego z Bydgoszczy. Wokalista przy akompaniamencie pianistki wykonał polskie pieśni patriotyczne oraz utwór w języku niemieckim. Zdjęcia dostępne w zakładce galeria.

Koncert w Gnieźnie

Data publikacji: 2018-06-03
Koncert w Gnieźnie

W upalną niedzielę (3 czerwca 2018 roku) Remigiusz Kuźmiński wystąpił z koncertem w gnieźnieńskim Kościele Św. Wawrzyńca. Artysta wykonał program składający się z pieśni patriotycznych i muzyki chrześcijańskiej. Zwieńczeniem pracy wokalisty były ogromne owacje otrzymane ze strony publiczności. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji tegorocznych obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdjęcia dostępne w zakładce galeria.

Wywiad w portalu kcyńskim

Data publikacji: 2018-05-22
Wywiad w portalu kcyńskim

We wtorek (22 maja 2018 roku) Remigiusz Kuźmiński udzielił wywiadu dla portalu internetowego Kcynia Info. Artysta odpowiedział na kilka ciekawych pytań dotyczących swojej pracy artystycznej, edukacji i życia prywatnego. Rozmowę przeprowadził Robert Koniec. Materiał dostępny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Rybitwach

Data publikacji: 2018-04-18
Koncert w Rybitwach

W środę (18 kwietnia 2018 roku) w Dworku Turystyczno - Rekreacyjnym w miejscowości Rybitwy odbył się koncert w wykonaniu Remigiusza Kuźmińskiego (tenor), któremu gościnnie towarzyszyła Daria Wójcik (sopran). Soliści wykonali partie pochodzące z repertuaru musicalowego, literackiego, operetkowego oraz pop - operowego.

Teledysk do utworu "Przychodzi czas"

Data publikacji: 2018-04-16
Teledysk do utworu

W poniedziałkowe popołudnie (16 kwietnia 2018 roku) ukazał się teledysk Remigiusza Kuźmińskiego do utworu „Przychodzi czas”, który znajduje się na jego drugiej płycie solowej. Jest to polskojęzyczna kompozycja z musicalu „Afera Mayerling". Materiał dostepny tutaj oraz w zakładce dyskografia.

Koncert w Krakowie

Data publikacji: 2018-03-21
Koncert w Krakowie

We wtorek (20 marca 2018 roku) w krakowskiej Piwnicy Artystycznej „Scena ATA” odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego. Wokalista podzielił się z publicznością swoim szlachetnym głosem oraz kompozycjami musicalowymi i pop - jazzowymi. Wspaniała widownia oraz stylowa sala koncertowa sprawiły, że klimat recitalu był niepowtarzalny. Warto dodać, że muzyk w tym miejscu wystąpił także w roku ubiegłym. Zdjęcia dostępne w zakładce galeria.

Koncert w Białożewinie

Data publikacji: 2018-03-08
Koncert w Białożewinie

W czwartek (8 marca 2018 roku) w sali widowiskowej Centrum Kultury w Białożewinie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wystąpił wokalista Remigiusz Kuźmiński. Podczas koncertu muzyk wykonał utwory pop - jazzowe, musicalowe i literackie. Został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, która nagrodziła go gromkimi owacjami na stojąco.

Koncert w Mochlu

Data publikacji: 2018-03-02
Koncert w Mochlu

W piątkowy wieczór (2 marca 2018 roku) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mochlu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyła się uroczysta gala zatytułowana "Kobiety z pasją". Podczas tego wydarzenia jednym z punktów programu był koncert wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego. Usłyszeliśmy kompozycje pop - jazzowe, musicalowe i literackie.

Koncert w Janowcu Wielkopolskim

Data publikacji: 2018-02-16
Koncert w Janowcu Wielkopolskim

W piątek (16 lutego 2018 roku) wokalista Remigiusz Kuźmiński ponownie wystąpił w miejscowości Janowiec Wielkopolski. Tym razem koncert artysty został zorganizowany jako wydarzenie walentynkowe. Na scenie w sali koncertowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury zaśpiewał utwory o tematyce miłosnej.

Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

Data publikacji: 2018-02-13
Wywiad w ogólnopolskim portalu muzycznym

We wtorek (13 lutego 2018 roku) Remigiusz Kuźmiński udzielił wywiadu dla Ogólnopolskiego Portalu Muzycznego Wyspa Muzyki FM. Artysta podczas rozmowy z Przemysławem Kokot odpowiedział na kilka pytań dotyczących pracy artystycznej i wieloletniej edukacji muzycznej. Materiał dostepny tutaj oraz w zakładce media.

Koncert w Janowcu Wielkopolskim

Data publikacji: 2018-01-27
Koncert w Janowcu Wielkopolskim

W sobotni wieczór (27 stycznia 2018 roku) Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefanii Popiołek w Janowcu Wielkopolskim, gościły w swoich progach wokalistę Remigiusza Kuźmińskiego. W sali koncertowej ośrodka kultury artysta wykonał koncert składający się z kolęd i pastorałek.

Koncert w Piechcinie

Data publikacji: 2018-01-24
Koncert w Piechcinie

W środę (24 stycznia 2018 roku) w piechcińskiej filli Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin z programem kolęd i pastorałek wystąpił Remigiusz Kuźmiński (tenor), który do gościnnej pracy scenicznej zaprosił Darię Wójcik (sopran). Za sprawą kolęd i pastorałek miłośnicy muzyki zostali zabrani w noworoczną podróż. Relacja organizatora dostępna tutaj oraz w zakładce media!

Koncert w Orchowie

Data publikacji: 2018-01-21
Koncert w Orchowie

W niedzielę (21 stycznia 2018 roku) w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie wystąpił wokalista Remigiusz Kuźmiński. Muzyk podczas swojego koncertu wykonał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zgromadzona publiczność długo oklaskiwała artystę nagradzając go owacjami na stojąco.

Zjazd absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Data publikacji: 2018-01-13
Zjazd absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

W sobotę (13 stycznia 2018 roku) po dziesięciu latach od ukończenia studiów odbył się pierwszy zjazd absolwentów rocznika 2002-2007 Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którzy studiowali wspólnie na jednym roku z Remigiuszem Kuźmińskin. Kilkugodzinne spotkanie odbyło się w bydgoskiej Restauracji „Sowa”. W planach są już kolejne jubileuszowe zjazdy. Wybrane zdjęcia dostęnne w albumie studenckim w zakładce galeria!

Koncert w Bydgoszczy

Data publikacji: 2018-01-12
Koncert w Bydgoszczy

Już po raz kolejny w sali koncertowej bydgoskiej Fundacji „Światłownia” mogliśmy podziwiać wokalistę Remigiusza Kuźmińskiego. Koncert, który odbył się w piątkowy wieczór (12 stycznia 2018 roku) obfitował w wiele pozytywnych i noworocznych emocji. Muzyk wykonał polskie kolędy i pastorałki, prezentując jak zawsze wysoki poziom i kunszt wokalny.