REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI
- absolwent Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie wokalistyki i dyrygentury
- dyplomowany wokalista i dyrygent
z tytułem magistra sztuki


Remigiusz Kuźmiński - absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Joanny Żółkoś - Zagdańskiej i prof. Krzysztofa Szydzisza oraz w klasie dyrygentury prof. Andrzeja Zubka, prof. Moniki Wilkiewicz i prof. Radosława Wilkiewicza. Jest także absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak. W czasie pięcioletnich dziennych studiów magisterskich kształcił technikę wokalną i dyrygencką w zakresie muzyki jazzowej oraz klasycznej, natomiast w szkole średniej o czteroletnim cyklu nauczania szkolił głos tylko w zakresie klasyki. Obronił pracę magisterską i recital dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest posiadaczem głosu szkolonego o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji.

Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek był założycielem oraz członkiem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą.

Zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz wyuczony zawód charakteryzujący się pracą artystyczną profesjonalnego formatu. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki pop - jazzowej, musicalowej, literackiej i pop - operowej.

Remigiusz Kuźmiński | Oficjalna Strona Artysty